"אורט" קריית ביאליק

כל גוף מבצעי, טכנולוגי או אקדמי המכבד את עצמו מקדיש תשומת לב וקשב רב לנושא יצירתו וקידומו של "דור ההמשך", אותה קבוצה של צעירים שנחוץ לחשוף, לכוון, ללמד, וטפח ולקדם כך שבבוא הזמן תיקח על עצמה את ההובלה ואת המשך הקידום של מטרות הארגון, תוך דחיפה מתמדת של החזית המדעית, הטכנולוגית ו\או המבצעית קדימה, לעבר אופקים חדשים.

כך גם הנהלת UVID , שמהקמתה לקחה על עצמה את המשימה לאתר ביה"ס תיכון ראוי בכל שנה מחדש, ולהזמין לכנס קבוצה של עשרה תלמידים מצטיינים, בעלי מאפיינים שנבחרו בקפידה (חמש תלמידות וחמישה תלמידים, כולם לומדים מתמטיקה ופיזיקה ברמה הגבוהה ביותר) ואמורים להוות "גרעין" של עתודה מדעית וטכנולוגית לקידום תחומי הכלים הבלתי מאויישים.

השנה, 2019, נבחר ביה"ס התיכון "קריית ביאליק" להיות זה שעשרה מתלמידיו המצטיינים יוזמנו לכנס וייקחו בו חלק.

בית הספר אורט קרית ביאליק ע"ש ד"ר זאב פיינשטיין שם לו למטרה להיות מוסד חינוכי מוביל משפיע ומתווה דרך בחברה ובמדינה, המהווה עבור תלמידיו בית חם, משמעותי ומצמיח למצוינות. זהו אחד מבתי הספר השש שנתיים הגדולים בארץ. בקרית החינוך לומדים כ- 2400 תלמידים (שתי חטיבות ביניים וחטיבה עליונה). בחטיבה העליונה 146 מורים ו- 20 סייעות המלוות תלמידים תקשורתיים על הרצף  ולומדים בה 1160 תלמידים ב- 3 שכבות גיל.

בית הספר מעודד את תלמידיו למצוינות לימודית: בשנת הלימודים תשע"ט סיימו את לימודי הפיזיקה המוגברת 90 תלמידים, המהווים 27.6% משכבת י"ב. 20% מתלמידי השכבה סיימו בגרות במתמטיקה בהיקף 5 יחידות. כמחצית מהתלמידים לומדים בחינוך הטכנולוגי במגמות: הנדסת תוכנה, רובוטיקה, ביוטכנולוגיה, תעשייה וניהול, מכטרוניקה, בנייה ואדריכלות.

חזון החינוך בבית ספרנו, משלב מספר מעגלים המלווים את התלמיד בשלבי התבגרותו השונים ובהם "מעגל האני" האישי של כל תלמיד, "מעגל המשפחה" העוטפת אותו, "מעגל החברים" המהווה את קבוצת השווים ו"מעגל הקהילה". מעבר למעגלים הקרובים אליו, נמצאים מעגלים רחבים יותר ובהם מדינת ישראל והעם היהודי על מורכבותם וחשוב לא פחות החיבור לעולם הרחב כחלק מהמרחב בו עתיד להשתלב הבוגר. המעגלים מחוברים זה לזה בחיבורי תוכן, מהות והזדהות.

החיבור לעולם האישי של התלמיד כולל את תחושת המוגנות, הלמידה המשמעותית, פיתוח הגוף והנפש והאחריות האישית. החיבור לעולם החברתי מכיל את התא המשפחתי, קבוצת השווים, התמיכה ההדדית והאחריות הקבוצתית. חיבור לעולם הערכים והנתינה לקהילה וחיבור למדינה, לשורשיה, לערכיה, לזרמים ולמיעוטים השונים המצויים בתוכה, לזכויות הפרט והכלל החיים במדינת ישראל. כמו כן חיבור לעולם היהודי דרך הציונות והיהדות על זרמיה השונים, לעולם המדע והטכנולוגיה ולעולם הרחב דרך קהילות ושיתופי פעולה.